مقالات

آیا از فواید اعجاب آور روغن حیوانی برای پوست خبر دارید؟

آیا روغن دنبه برای پوست صورت مفید است
3.3
(15)

روغن حیوانی برای پوست به سرعت در صنعت مراقبت از پوست محبوب می شود. این روغن  که بر اثر ذوب کردن کره محلی خالص تهیه می شود، مفیدترین مواد مغذی را دارد. می توانید از روغن حیوانی برای مراقبت از پوست استفاده کنید زیرا به جوان، سالم و صاف بودن آن کمک می کند. اگر در ظرف در بسته نگهداری شود، می توان آن را برای مدت طولانی حتی بدون یخچال نگهداری کرد.

 

اگر از فواید روغن حیوانی برای پوست آگاهی ندارید، به جای درستی آمده اید. این مقاله به شما کمک می کند تا در مورد روغن حیوانی، مشخصات تغذیه ای آن، فواید پوست و عوارض جانبی بالقوه بیشتر بدانید. پس تا پایان همراه ما باشید.

 

روغن حیوانی محلی

 

در این مقاله  ابتدا به ویژگی های روغ حیوانی اشاره می کنیم:

 

 • روغن حیوانی در مقابل سوختن و دود کردن بسیار مقاوم است، این سلامت روغن را سبب خواهد شد.
 • روغن حیوانی کلسترول LDL بسیار کمی دارد و همین موضوع آن را به بهترین گزینه برای سلامت سیستم قلب و عروق تبدیل کرده است.
 • در جواب سوال “روغن حیوانی برای قلب ضرر دارد” ؟ به شما قاطعانه خیر خواهیم گفت. چرا که مضر ترین روغن ها، روغن های بازاری و کارخانه ای هستند که ده ها ماده شیمیایی کشنده برای تولیدشان مصرف می شود. در تهیه روغن حیوانی محلی هیچ ماده شیمیایی به کار نمی رود.
 • سیستم بینایی را بسیار قوت می بخشد.
 • برای بیماران تیروئیدی مانند دارو عمل می کند.
 • روغن حیوانی به شرطی که کارخانه ای نباشد هیچ گونه ناخالصی و مواد افزودنی ندارد.
 • روغن حیوانی محلی برای درمان تمامی بیماری های پوستی مفید و موثر است. روغن حیوانی برای پوست بهترین است.

 

روغن حیوانی گوسفندی در مقابل روغن زرد گاوی

 

روغن حیوانی گوسفندی از کره گوسفند گرفته می شود در حالی که روغن زرد گاوی از کره  گاو گرفته می شود. هر دو جزء کالاهای طبیعی و پایدار هستند. اگرچه هر دوی آنها چربی های اشباع شده فراوانی دارند، روغن حیوانی گاو در همان مقدار بالاتر است. از سوی دیگر، به نظر می رسد که روغن حیوانی گوسفندی نسبت به روغن زرد گاوی ویتامین E بیشتری دارد.

روغن حیوانی بیشتر به دلیل داشتن اسید اولئیک، پالمیتیک و استئاریک بالا معروف است. روغن زرد گاوی دارای اسید پالمیتیک بیشتری است، در حالی که روغن حیوانی گوسفند دارای اسید اولئیک و استئاریک بیشتری است. و همین ویژگی روغن حیوانی برای پوست را کاربردی تر کرده است.

 

روغن زرد حیوانی برای پوست

 

روغن حیوانی حاوی اسیدهای چرب و مواد مغذی زیر است:

 

 1. اسیدهای استئاریک و اولئیک (امگا 9): این اسیدها در لایه بیرونی محافظ پوست و سبوم وجود دارند. اینها به مرطوب شدن و نرم شدن پوست کمک می کنند. آنها همچنین دارای خواص ضد التهابی هستند. اسید استئاریک همچنین با بهبود انعطاف پذیری و انعطاف پذیری پوست به التیام آسیب های پوستی کمک می کند. اسید اولئیک به نفوذ سایر مواد فعال به پوست کمک می کند . می بینید که روغن حیوانی برای لک پوست بی نظیر خواهد بود.

 

 1. CLA (اسید لینولنیک مزدوج): CLA دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است و ممکن است به درمان اختلالات پوستی مختلف کمک کند. همچنین ممکن است به کاهش چین و چروک کمک کند .

 

 1. اسید پالمیتولئیک (امگا 7): اسید پالمیتولئیک یکی دیگر از اجزای حیاتی پوست ما است. دارای خواص ضد التهابی قوی است که باعث بهبود زخم می شود . بدون تردید روغن حیوانی برای پوست معجزه می کند.

 

 1. اسید پالمیتیک: این اسید از سد چربی پوست محافظت می کند . همچنین باعث صاف شدن پوست می شود.
 2. اسیدهای آلفا-لینولنیک (امگا-3) و لینولئیک (امگا-6): این اسیدها به طور بهینه در نسبت تقریباً 1:1 متعادل هستند. این اسیدهای چرب ضروری به یکپارچگی ساختاری و عملکرد مانع کمک می کنند. آنها همچنین ممکن است بر هر گونه پاسخ التهابی و ایمنی تأثیر بگذارند. این اسیدها همچنین برای روشن کردن رنگدانه های پوستی ناشی از اشعه ماوراء بنفش یافت می شوند . چه چیزی بهتر از روغن حیوانی برای پوست وجود دارد؟!

 

6. ویتامین های موجود در روغن حیوانی محلی:

 

ویتامین A: به رشد پروتئین، الاستیک و سلول های سالم پوست کمک می کند. همچنین بافت پوست را تقویت کرده و آن را محکم و جوان می کند. همچنین از جایگزینی روزانه سلول های پوست پشتیبانی می کند .

 ویتامین D: به ترمیم پوست کمک می کند و از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. همچنین ممکن است اثرات محافظت از نور داشته باشد. روغن حیوانی برای پوست مانند رقبای تجاری اش مخرب نیست!

 ویتامین K: به بهبود رنگ و بافت پوست کمک می کند. همچنین ممکن است بهبود زخم را تسریع کند .

 ویتامین E: پوست را ترمیم می کند و آسیب رادیکال های آزاد را معکوس می کند.

 

این ترکیب روغن حیوانی فواید متعددی برای پوست دارد. در بخش بعدی به آنها می پردازیم.

 

فواید روغن حیوانی برای پوست چیست؟

 

 

روغن حیوانی برای پوست در بارداری

روغن حیوانی برای پوست صورت خوب است

 

1. ممکن است به درمان خشکی پوست کمک کند

 

روغن های طبیعی موجود در روغن حیوانی ممکن است به آبرسانی پوست کمک کند. آنها به سرعت جذب می شوند و خشکی سلولی را کاهش می دهند. آنها منافذ را مسدود نمی کنند و پوست را چرب نمی کنند. روغن حیوانی برای هر دو نوع پوست خشک و چرب مناسب است. با این حال، تحقیقات در این زمینه محدود است.

اثرات روغن زرد گاوی طولانی است و لازم نیست بیش از یک بار در روز استفاده شود. در واقع روغن حیوانی برای پوست خشک مانند مرحم و آرام کننده عمل می کند.

 

2. روغن حیوانی برای جوان تر شدم پوست

 

ویتامین E موجود در روغن حیوانی برای پیری پوست بسیار مفید است. خواص آنتی اکسیدانی آن از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند و آسیب های مرتبط را کاهش می دهد. روغن حیوانی همچنین با آسیب رادیکال های آزاد مبارزه می کند و ممکن است تشکیل خطوط ریز و چین و چروک را کاهش دهد. همچنین ممکن است با استفاده روزانه پوست را بسیار نرم کند.

 

همچنین ثابت شده است که ویتامین E از تجزیه کلاژن محافظت می کند. روغن حیوانی برای پوست اگر در زمان فراغت به کار گرفته شود، تاثیرات ویژه تری خواهد داشت.

 

3. ممکن است برای پوست مستعد آکنه خوب باشد

 

ویژگی های ضد باکتری، ضد التهابی و ترمیم کننده پوست روغن حیوانی، آن را برای پوست های مستعد آکنه ایده آل می کند. با این حال، تحقیقات مشخصی در این زمینه وجود ندارد. روغن حیوانی برای سفیدی پوست تاثیر گذار است.

 

 

4. روغن حیوانی برای درمان عفونت های پوستی

 

ویتامین D موجود در روغن حیوانی ممکن است تولید ژن‌های پپتید ضد میکروبی را تقویت کند که به مبارزه با عفونت‌های پوستی ویروسی کمک می‌کند. روغن حیوانی تغذیه شده با علف حاوی CLA است. به نظر می رسد CLA دارای ویژگی های ضد سرطانی است و ممکن است به کاهش خطر تومورهای پوستی کمک کند. روغن حیوانی برای پوست از هر ترکیبی سالم تر و بی خطر تر است.

 

 

ماسک روغن حیوانی برای شفافیت پوست

ماسک روغن حیوانی برای پوست صورت

 

5. ممکن است با بیولوژی سلولی پوست انسان سازگار باشد

 

روغن حیوانی ممکن است با بیوشیمی سلول های ما سازگار باشد. روغن حیوانی مورد استفاده برای مراقبت از پوست دارای نسبت چربی اشباع شده 50-55 درصد است که به طور بالقوه برای پوست انسان مناسب تر است.

 

اینها چند فواید مهم روغن حیوانی است. اما قبل از شروع مصرف باید از عوارض جانبی آن نیز آگاه باشید.

 

 

روغن حیوانی یا روغن زیتون؛ کدام بهتر است؟

 

نگارنده این مقاله با سولات اینچنینی موافق نیست! چرا که مقایسه دو ماده غذایی مفید و سالم با یکدیگر نمی تواند برای مخاطب مفید واقع شود. به طور کلی محصولات سنتی و محلی در مقوله پیشگیری و درمان تمامی بیماری های بشر نقش کلیدی دارند. زیرا بخش عمده بیماری های جسمی، ذهنی ، روحی و روانی انسان از تغذیه کارخانه ای و شیمیایی سرچشمه می گیرد. خودتان را گول نزنید؛ در این باره هیچ استثنائی وجود ندارد و تا حد امکان باید از مصرف هر ماده غذایی صنعتی پرهیز کرد.

 

 

 

استفاده از روغن حیوانی روی پوست: اقدامات احتیاطی و عوارض جانبی

 

 امکان وجود ناخالصی

 

خلوص شیری  که روغن حیوانی از آن استخراج می شود، نکته مهمی است. رژیم غذایی این گونه حیوانات نیز در خلوص روغن حیوانی نقش دارد. تنها راه رسیدن به روغن گاوی محلی اصل، خرید آن از شهرستان ها و تهیه کنندگان سنتی این محصول خواهد بود.

 

بوی نامطبوع

 

اگرچه کره محلی به خودی خود بوی زیادی  ندارد، اما در فرآیند فرآوری آن توسط حرارت بالا اندکی بو در این روغن بر جا می ماند. برای افراد حساس روغن محلی گاوی را پیشنهاد می کنیم که بوی بسیار مطبوع تری دارد.

 

 

فواید روغن حیوانی برای پوست صورت

روغن حیوانی و زیبایی پوست

 

سایر فواید روغن حیوانی برای پوست

 

روغن حیوانی به دلایل مختلفی قابل استفاده است. می توان از آن به عنوان مرطوب کننده کل بدن، کرم صورت برای فواید ضد پیری و ضد آکنه، لوسیون کودک، درمان آفتاب سوختگی یا بثورات پوشک، مرطوب کننده لب و محو شدن جای زخم ها و ترک ها استفاده کرد. بدون چربی است، منافذ شما را مسدود نمی کند، ماندگاری طولانی دارد و کاملا طبیعی است. روغن حیوانی پوست شما را در تمام روز هیدراته نگه می دارد و باید یک بار استفاده شود. با این حال، مطالعه نسبتا کمی در مورد مزایای پوستی آن وجود دارد. می توانید از روغن حیوانی برای مراقبت از پوست استفاده کنید و ببینید که چگونه کار می کند. اگر دارای پوستی حساس هستید در ابتدا به صورت تستی مصرف کنید تا از عدم حساسیت پوستی خود به این ماده شفا بخش مطمئن شوید.

 

stylecraze.com

لطفا امتیاز دهید

3.3 / 5. 15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *