خواص عسل گون؛ از تاثیر تغذیه بر رفتار چه می دانید؟

خواص عسل گون هرگز محدود به موارد خاصی نمی شود اما در این مقاله قصد داریم به فعل و انفعلاتی که این عسل اعجاب انگیز در جسم، روان و ذهن شما به وجود می آورد، به طور مختصر اشاره کنیم. همانطور که در خواندنی مصرف عسل در بارداری گفتیم، عسل یک ماده ضروری است و اگر برای مصرف نکردن آن دلایل مالی و محدودیت های دخل و خرج را برای خود ملاک قرار داده اید، باید بدانید که با مصرف نکردن مواد غذایی صنعتی، نوشیدنی ها و تنقلات خطرناک کارخانه ای، تعادل دخل و خرج تان برای مصرف عسل گون، مغز ها و سایر مواد غذایی مفید برقرار خواهد شد.

 

در این خواندنی بسیار مفید قصد داریم شما را با فواید این عسل کوهی بی نظیر آشنا کنیم و تاثیر آن در سلامت و نشاط دورنی را شرح دهیم. پس تا پایان ما را همراهی کنید و با دقت و حضور ذهن بخوانید.

عسل گون بهتره یا چهل گیاه
خواص مهم عسل گون

 

 

گیاه گون

 

یکی از منابع اصلی گیاهی کوهستان های ایران که تنوع گونه های آن بسیار زیاد است. مناطق کوهستانی ایران مانند نهاوند از پوشش گون غنی هستند و از اعجاز این گیاه درمانی بی همانند در عسل های کوهستان می توان بهره برد. در واقع عسل گون اصل، همان شیره ی جان این گیاه جادویی است که در گرده و شهدی که زنبور عسل با خود به کندو می آورد، موجود می باشد. از دیرباز ریشه، شیره یا همان کتیرا و ساقه ی آن برای مصارف پزشکی از جمله درمان سرطان، درمان بیماری های پوست و مو، تقویت قلب و مشکلات معده استفاده می کردند.

 

عسل گون برای چی خوبه
فواید عسل گون

 

فواید عسل گون برای سلامتی

 

 • بهبود کارآیی مغز
 • هماهنگی کارکرد اندام های داخلی
 • تولید انرژی مورد نیاز جسم برای حفظ سلامتی
 • خاموش کردن ولع قند های مصنوعی
 • کمک به کبد و کلیه برای پاکسازی
 • کمک به بهبود حال روانی و آرامش اعصاب
 • پاکسازی اخلاطی که ممکن است باعث بیمار شدن شوند

 

خواص عسل گون

 

خواص عسل گون در درمان بیماری ها، ریشه در تاثیر گیاهان دارویی در سلامتی انسان دارد. در اینجا برخی از خواص مهم عسل گون را با هم مرور می کنیم.

 

ضد تومور

 

در نتایج تحقیقات متعدد مشخص شده است که عسل گون خاصیت ضد سرطانی دارد  و سرعت  تومور های بدخیم را تا اندازه ای کاهش می دهد. این خاصیت در گیاه گون در تحقیقات فراوان به اثبات رسیده است که ضد فعالیت سلول های سرطانی عمل می کند و از قدرت این بیماری می کاهد.

 

ترکیبات عسل گون
عسل گون برای پوست صورت

 

 

خواص عسل گون برای پوست

 

این ماده شگفتی بخش پوست شما را از بیماری ها پاکسازی می کند. اگر پوست خشک و حساس دارید از ترکیب زیر برای آزمودن خواص عسل گون برای پوست صورت استفاده کنید.

 

طرز تهیه

 • یک قاشق عسل گون خالص را در ظرفی کاسه مانند بریزید.
 • حال یک قاشق روغن زیتون طبیعی محلی به آن بیفزایید.
 • حال چند قاشق آب دمکرده بابونه به آن اضافه کنید.
 • این ترکیب را به خوبی هم بزنید و روی پوست خود بمالید تا جذب شود.
 • حداقل نیم ساعت بدون پرداختن به هیچ کاری موسیقی بی کلام آرامبخش را در سکوت گوش دهید.
 • همین وقفه و سکوت در کنار خواص عسل گون، پوست شما را در زمانی کم تر از یک ماه روشن تر و ملایم تر خواهد کرد.
 • این ماسک را هفته ای ۲بار استفاده کنید.

 

از عسل گون برای انواع پوست های چرب، مختلط، خشک و حساس  به شرط خالص و طبیعی بودن می توان استفاده درمانی کرد.

 

 

خواص عسل گون زرد

 

عسل گون و دیابت

 

دیابت بیماری است که اگر مورورثی نباشد، بر اثر مصرف قند های کشنده صنعتی که این روز ها جز لاینفک زندگی مردم زمین شده، به ایشان چیره شده است. اگر چه نوع ارثی نیز به شرط رعایت کامل رژیم غذایی سلامت کاملا کنترل می شود. در واقع دو عامل اصلی در ابتلا به بیماری دیابت نقش مستقیم دارند. اولی تغذیه صنعتی و به خصوص قند های مصنوعی مانند نوشیدنی ها و میان وعده های مهلکی که با سیستم جسمی بشر حتی یک درصد هم تطابق ندارند! و دومی میزان انرژی دورنی فرد که بسته به آن توانایی مقابله و محافظت در برابر بیماری متغیر است.

 

خواص عسل گون زول
عسل گون دیابت

 

خواص عسل گون برای دیابت بسیار ثمر بخش است. دلیل اثبات آن برآوردن نیاز بدن با فروکتوز و گلوکز از طریق منابع طبیعی و مطابق با نظام وجودی بشر است. به زبان ساده، مصرف غذاهای و قند های کارخانه ای مانند آن است که به درختان به جای آب، اسید،بنزین یا روغن بدهید! طبیعتا نتیجه مشخص و نابودگر خواهد بود.

 

 

خواص عسل گون برای معده

 

عسل گون مری و معده و سیستم گوارشی رو از آلودگی ها و التهاباتی که قادرند به بیماری های خطرناک تبدیل شوند، می زداید. در طول روز افراد مواد غذایی را مصرف می کنند که التهاب و اخلاط سرد را بر روی معده بر جای می گذارند. که با شربتی شگفت انگیز می توانید معده تان را آرام تر کنید.

 

طرز تهیه

 

 • یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی را در یک لیوان آب جوشیده ولرم بریزید و خوب هم بزنید
 • یک قاشق عرق نعنای خانگی غیر صنعتی به آن بیفزایید
 • این ترکیب بی نظیر را نیم ساعت قبل از خواب میل نمایید
 • به زودی شاهد کم شدن مشکلات گوارشی تان توسط خواص عسل گون اصل خواهید بود
عسل گون برای کم خونی
مزایای عسل گون

 

عسل گون برای کم خونی

 

همانطور که می دانید بیماری کم خونی یا آنمی بر اثر کمبود ویتامین ها خصوصا ویتامین B12، آهن و املاح و مواد معدنی به وجود می آید. خوشبختانه عسل گون مقادیر قابل توجهی از این مواد مغذی را برای تامین جسم دارا می باشد. بدون شک می توانید از خواص عسل گون برای درمان کم خونی به عنوان یک مکمل غذایی بی همانند استفاده کنید.

 

تقویت قلب

 

از دیگر خواص عسل گون کمک به تنظیم فشار خون، بهبود شریان های اصلی و مویرگ ها برای انتقال خون به قلب و در نهایت تقویت این عضو حیاتی در بدن می باشد.

تامین سوخت اصلی قلب یعنی گلوکز از منبعی بی نظیر همچون عسل طبیعی، قلب شما را از شرّ منابع کارخانه ای نجات می دهد.

 

مضرات عسل گون

 

کاهش اختلالات خواب

 

عسل طبیعی به افزایش سطح هورمون سروتونین در خون کمک می کند. در ادامه مغز ملاتونین بیشتری ترشح می کند و باعث عمیق تر شدن خواب در فرد می شود.

از طرفی گلوکز و فروکتوز موجود در عسل نیاز مغز و جسم را در حین خواب برآورده کرده و مانع از بی خوابی بر اثر ضعف معده و مغز می شود.

 

عوامل رفتاری

 

بی خوابی در بسیاری از موارد به دلیل مرور اعمال روزانه در رختخواب به سراغ فرد می آید.

انسان که در طی روز هیچ توجهی به هشدار ها و علامت های روح برای اصلاح رفتار ها و واکنش های خود در لحظه نمی کند. روح فرد نیز در هنگام خواب فرصت را غنیمت شمرده و خطاهای وی را یادآوری می کند. یقینا فردی که قادر است رفتار متعادل تر و شعورمندانه تری داشته باشد، خواب راحت تری خواهد داشت.

 

خواص عسل گون در طب سنتی

 

از آنجایی که طب سنتی به دنبال علت بیماری و برطرف کردن آن می گردد، به دو عامل تغذیه و رفتار می رسد و به یقین که این دو مورد می توانند عوامل اصلی سلامتی یا بیماری و ناتوانی باشند.

البته تمرکز و توجه همگان نهایتا معطوف به تغذیه می شود که ما در اینجا سعی می کنیم به رفتار نیز بپردازیم.

برخی از خواص عسل گون ارگانیک را بخوانید:

 • درمان مشکلات گوارشی
 • پاکسازی روده
 • کمک به آرامش ذهن و روان
 • کمک به فعالیت های مغز
 • کاهش درد مفاصل
 • درمان آلرژی
 • پاکسازی کبد
 • پاکسازی کلیه
 • تقویت سیستم ایمنی
 • مولد انرژی پاک و بی عوارض در بدن

 

 

خواص عسل گون در رفتار

 

کسی که از صبح به تمام گفتگو های مخدوش ذهنی جامه ی عمل می پوشاند و هر خواهش نفسانی را اجابت می کند، روز به روز به لحاظ جسمی و روانی و روحی پژمرده تر می شود.

اما از طرفی فردی که نفس افسار گسیخته را لگام می زند و عسل گون  و سایر قند های طبیعی همانند شیره انگور، توت،کشمش، انجیر و… به اندازه ای کم مصرف می کند، جسم سالم تری دارد.

اگر هر فردی به وسوسه ی نوشابه، نوشیدنی های مصنوعی، غذاهای کارخانه ای و تنقلات صنعتی “نه” بگوید، بعد از گذشت چند سال، شاهد قدرت روحی و آرامش روانی و زندگی بسیار مسرت بخش تر نسبت به گذشته خواهد بود.

 

خواص عسل گون لرستان

 

چرایی اهمیت تغذیه

 

انسان برای به دست آورن هر چیزی باید بهایی بپردازد.

شما برای بهره بردن از خواص عسل گون، بهای ریالی و حفظ رژیم غذایی سالم را باید بپردازید.

کسی که به دنبال شادی و لذت لحظه ایست، آن را با نوشابه های بدون الکل و الکلی در یک آن به دست می آورد! اما سلامتی جسم و جانش بدون تردید ضربه های سنگینی می خورند.

در هر حال بهای داشتن جسمی سالم و ذهنی آزاد از گفتکو های مخربی بی وقفه، مستلزم پرداخت هزینه های مراقبت از خویشتن در تک تک لحظه ها است، که در زمین افرادی که حاضر به پرداخت این بها و گذشتن از لذت های مخرب و رایج و مرسوم این کره خاکی باشند، انگشت شمار هستند.

 

healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *