مقالات

خواص عسل برای تقویت حافظه+راز داشتن حافظه ای قوی

غذاهای تقویت کننده حافظه
5
(1)

خواص عسل برای تقویت حافظه یکی از بهترین قند های موجود در طبیعت است. در مقایسه با قندهای مصنوعی که در سطح جامعه توسط تمامی افراد در تمام سنین مصرف می شوند،  قند های طبیعی در صورت مصرف متعادل و متناسب با نیاز بدن کوچک ترین آسیبی به جسم وارد نخواهند کرد.

پیش تر در مقاله عسل برای کبد چرب نیز گفته شد که مواد قندی کارخانه ای همچون نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا چگونه کبد را از پای در خواهند آورد. اگر کبد در پاکسازی این سموم خطرناک از سطح خون با شکست مواجه شود، این سموم به اندام های حیاتی از جمله مغز رسیده و کارکردهای عالی آن از جمله تمرکز بالا و قدرت سازماندهی و پردازش اطلاعات در مغز را به مقدار چشم گیری کاهش خواهند داد.

در ادامه خواهیم گفت که چگونه با جایگزین کردن قند های طبیعی مثل عسل خالص، می توان جسم را از خطراتی مانند فراموشی و آلزایمر نجات داد و راه های تقویت حافظه را نیز از نگاهی متفاوت شرح خواهیم داد. خواص عسل برای تقویت حافظه تا پایان این مقاله برای خوانندگان عزیز عیان خواهد شد.

 

غذای تقویت حافظه برای درس خواندن

 

عوامل موثر بر اختلال حافظه

 

هیجانات، اضطراب مداوم، ترس و اتفاقات ناگوار بسیار حاد،  در دسته قوی ترین عوامل در ایجاد اختلالات حافظه قرار گرفته اند. معمولا افرادی که در زندگی خود هدف های مشخصی دارند و مسیر های آگاهانه و روشنی را بر می گزینند، بسیار کم تر درگیر فشارهای روانی و ترس های متعدد خواهند شد. از این روی دارایتمرکز بیشتر هستند و احاطه بر زندگی خود خواهند داشت.

 

چگونه به تقویت حافظه خود کمک کنیم؟

 

وقتی که از خواص عسل برای تقویت حافظه می شنویم،  فورا چگونگی این تاثیر شگرف برایمان پرسش ها خواهد ساخت. یکی از دلایل محکم اثبات این قضیه خاصیت ضدالتهابی بی همانند عسل است. عسل طبیعی در صورت مصرف مداوم به رفع التهابات بدن و مغز انسان کمک ویژه ای خواهد کرد.

 

در بخش تغذیه با پرهیز کامل از تمامی مواد مخربی که حتی کلمه های غذا و نوشیدنی شایسته آن ها نیست،  می توان از زوال و بیماری اندام ها و مخصوصا تخریب بافت های مغز جلوگیری کرد. به هر میزان که مغز سالم باشد،  حافظه نیز راحت تر به فراخوانی اطلاعات از مغز خواهد پرداخت.

 

تقویت حافظه بلند مدت

 

خواص عسل برای تقویت حافظه

 

گلوکز سوخت اصلی مغز است. معمولا مغز انسان آن را از تجزیه کربوهیدرات ها به دست می آورد. اما جالب است بدانید که با خوردن عسل طبیعی گلوکز به طور مستقیم و سریع در اختیار مغز قرار خواهد گرفت. آهن، ویتامین های گروه B، امگا۳ و سایر ویتامین ها و مواد معدنی در عملکرد عالی مغز موثر هستند.

 • اگر مواد مغذی ضروی مغز انسان از طریق منابع مصنوعی مانند کپسول و قرص و دارو تامین شوند، خطری بزرگ تمامیت جسم را تهدید می کند.
 • از دیگر خواص عسل برای تقویت حافظه وجود مقادیری از ویتامین B، آهن، گلوکز و سایر مواد مغذی مورد نیاز مغز است.
 • تفاوت قند های طبیعی و مصنوعی را می توان اینگونه بیان کرد که قند های طبیعی نه تنها نیاز جسم را برآورده خواهند کرد، بلکه آسیب های مهلک منابع دارویی و کارخانه را نیز به همره نخواهند آورد.
 • با مصرف متعادل و منظم و برنامه ریزی شده کشمش، مویز، عسل طبیعی، توت خشک، خرما، انجیر و سایر قند ها در طی شبانه روز اعتیاد مهلک قند و شکر و مشتقات آن ها به آسانی قابل ترک خواهد بود.

 

خواص عسل و زردچوبه برای تقویت حافظه

 

وجود کورکومین در زردچوبه این چاشنی ویژه غذایی را تبدیل به دارویی شفا بخش کرده است. خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی زردچوبه در ترکیب با عسل طبیعی معجون عسل برای تقویت حافظه را خواهد ساخت.

 • ترکیب عسل و زردچوبه تشکیل قرص تقویت حافظه را خواهند داد.
 • این معجون علاوه بر پاکسازی مغز، سوخت اصلی آن را نیز به طور مستقیم تامین خواهد کرد.
 • اخلاط خطرناکی که در اثر خوردن فست فود ها، نوشیدنی های کارخانه ای و سایر غذاهای صنعتی در مغز انباشت شده اند، با این ترکیب پاکسازی خواهند شد.
 • این ها فقط بخشی از خواص عسل برای تقویت حافظه هستند.

 

 

تقویت حافظه جوانان

 

بهترین عسل برای تقویت حافظه

 

ذهن انسان همیشه به دنبال مقایسه برای یافتن بهترین است. اما در مورد بهترین عسل برای مغز باید بی پرده به شما بگوییم که هر عسل طبیعی و خالصی برای مغز انسان بهترین است. در واقع مقایسه اصلی و شعورمندانه، قیاس بین عسل و شیرین کننده ها و نوشیدنی های صنعتی است.

 

اما برای نمونه می توان به عسل گون، عسل چهل گیاه و عسل آویشن که در ذات خود خواص ضد التهابی چشم گیر تری دارند را معرفی نمود. از دیگر خواص عسل برای تقویت حافظه، تامین گلوکز مورد نیاز مغز در هنگام خواب برای داشتن خوابی آرام و بی استرس است.

همچنین اگر به دنبال پاسخ سوال برای یبوست چه چیزی خوب است ، هستید حتما به این مقاله سری بزنید.

 

خواص عسل و زنجبیل برای تقویت حافظه

 

ترکیب زنجیل و عسل برای حافظه بسیار مفید است. خواص آنتی اکسیدانی موجود در هر دوی آن ها سلول های آسیب دیده مغز را ترمیم خواهد کرد. از طرفی مواد مغذی را که مغز تشنه آن ها است در این ترکیب وجود دارد. التهابات حاصل از خوردن فست فود ها،  غذاهای چرب و نوشابه ها و تنقلات صنعتی توسط زنجبیل و عسل طبیعی پاکسازی خواهند شد. مجموع این عملیات باعث قوی شدن و تقویت عملکردهای عالی مغز و بازیابی اطلاعات با سرعت بیشتر خواهد شد.  پس هرگز از خواص عسل برای تقویت حافظه غافل نشوید.

 

 

زنجبیل و عسل برای تقویت حافظه

 

 

خواص سیاهدانه و عسل برای تقویت حافظه

 

از ترکیبی که در اینجا ذکر می شود برای تقویت و تثبیت حافظه می توان بهره مند شد.

 

 • مقدار یک قاشق چایخوری سیاهدانه را به خوبی بکوبید.
 • آن را به دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی اضافه کنید.
 • نوک قاشق چایخوری پودر کندر نیز به آن اضافه کنید.
 • مقدار کمی آب ولرم نیز افزوده و به خوبی هم بزنید تا به خوبی ترکیب شوند.
 • این مقدار برای مصرف یک روز در ۲وعده کافی است.
 • تقویت حافظه در طب سنتی توسط گیاهان دارویی دارای سابقه چند هزار ساله است.

 

کندر و عسل برای حافظه

 

کندر و عسل برای حافظه

کندر و عسل هر دو موادی هستند که از لحاظ خواص تقویت حافظه بسیار مفید هستند. کندر یک گیاه است که در ایران و مناطق دیگر جهان رشد می‌کند و دارای ترکیبات فعال قوی است که بر تقویت عملکرد شناختی و حافظه اثر مثبت دارد. مطالعات نشان داده‌اند که مصرف کندر می‌تواند بهبود حافظه کوتاه‌مدت، توجه و تمرکز را تسهیل کند.

عسل نیز یک ماده طبیعی با خواص بی‌شمار است و از زمان‌های قدیم به عنوان یک مکمل غذایی و درمانی استفاده می‌شود. عسل دارای ترکیبات آنتی‌اکسیدانی است که می‌تواند عوامل آسیب‌زا در سلول‌های مغزی را کاهش دهد و از پیری شناختی جلوگیری کند. همچنین، اثر ضد التهابی و ضد‌باکتریایی عسل نیز می‌تواند به بهبود عملکرد مغز و تقویت حافظه کمک کند.

به طور کلی، استفاده همزمان از کندر و عسل می‌تواند ترکیبی قدرتمند برای تقویت حافظه و افزایش عملکرد شناختی باشد.

 

نکات قابل تامل برای تقویت حافظه

 

از میان غذاهای تقویت کننده حافظه بیشتر به سبزیجات، غلات، حبوبات و میوه ها توجه شده است.

 

 • کندر برای تقویت حافظه در تمامی کتب کهن طبی به عنوان بهترین داروی گیاهی معرفی شده است.
 • مواد غذایی دارای امگا ۳ مانند گردو برای تقویت مغز و حافظه بسیار مفید هستند.
 • حبوبات و غلات دارای ویتامین ها، کربوهیدرات و پروتئین و املاح و مواد معدنی هستند. این یعنی هر آنچه که مغز برای پاکسازی و سلامت خود نیاز دارد در این هدایای الهی وجود دارد.
 • سبزیجات و میوه ها شریان های بین سایر مواد غذایی هستند! آن ها هضم و جذب مواد غذایی را آسان تر خواهند کرد. و به گونه ای کلیدهای سلامتی را روشن می کنند.
 • از خواص عسل برای تقویت حافظه در ترکیب با تمامی مواد غذایی به عنوان مکملی بی نظیر می توان بهره ویژه برد.

 

 

چگونه به تقویت حافظه خود کمک کنیم

 

 

خطرناک ترین رفتار ها در تخریب مغز و حافظه

 

رفتارهای پر خطر و استرس زا تعادل هورمونی جسم و مغز را به سرعت بر هم خواهند زد. هنگامی که انسان در چرخه ی زیستن ناآگاهانه و تکرار باطل گرفتار شود،  کنترل رفتارهایش از اراده وی خارج خواهند شد و اکثر رفتارهایی که به ذات باید ارادی باشند، تبدیل به رفتارهای غیر ارادی خواهند شد.  از این روی هر حرکتی از چنین فردی بیش از هر کسی برای خودش خسران و ضعف و ناتوانی را رقم خواهد زد.

 

 • انسان موظف است نحوه دریافت انرژی مستقیم از زمین و آسمان را به هر شکلی بیاموزد.
 • انرژی آسمانی همان روزی کیهانی و آسمانی است که برای هر جوینده ی راه حقی قابل دسترس بدون هیچ واسطه ای است.
 • اگر انسان در مسیر ماده پرستی و پول پرستی و حرص و ولع و طمع که اعمال عموم مردم را شامل می شود گام بردارد،  هرگز قادر به دریافت انرژی زمینی و آسمانی به میزان مورد نیاز نخواهد بود.
 • بنابراین در پایین ترین و بالاترین جایگاه های مالی و اجتماعی فرد برای تامین انرژی مورد نیازش مجبور به استفاده از غذاهایی که انرژی کاذب می دهند خواهد شد.
 • و در ادامه به انرژی هم نوعان خود از طرق مختلف دست درازی خواهد کرد.
 • و پس از آن به مشروبات الکلی، سکس افراطی، دخانیات، مواد مخدر و…  متوسل خواهد شد.
 • در نهایت نتیجه این سبک زندگی فاجعه ی قرن ۲۱ در زمین را رقم خواهد زد.

 

راه حل پیشنهادی

اولین و مهم ترین گام گذر کردن از تاییدیه های اجتماعی است. متوسل نشدن به دو خطای شناختی “مردم چه می گویند و مردم چه می کنند” برای هر فرد جویای سلامتی و نجات از چرخه بیماری های جسمی و روانی الزامی و ضروری است. برای دست یافتن به گوهر جان خویش باید از علایق و سلایق و باید و نباید های کور کورانه گذر کرد و راه درست را از میان هزاران مسیر تاریک یافت و برگزید.

 

شما چه تجاربی از تقویت حافظه با گیاهان دارویی و عسل طبیعی دارید؟

 

 

benefits-of-honey.com

لطفا امتیاز دهید

5 / 5. 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *