درمان افسردگی با عسل+ راهکارهایی که هرگز نشنیده اید!

درمان افسردگی با عسل به یکی از فاکتور های اصلی مرتبط با سلامت روان یعنی تغذیه اشاره می کند. همانطور که در مقاله مصرف عسل در بارداری گفتیم، تغذیه آگاهانه و طبیعی باعث بهبود شرایط جسمی و افزایش انرژی روانی خواهد شد. از آنجایی که افسردگی حاصل شرایط فیزیولوژیکی، محیط پیرامون، تغذیه و رفتار و عملکرد فرد در طول زندگی می باشد، نمی توان آن را به یک موضوع خاص محدود کرد. در ادامه درمان افسردگی بدون دارو را در کنار یکدگیر می آموزیم و علائم و روش های درمان را نیز مورد بررسی قرار می دهیم.

درمان افسردگی با قرآن
درمان افسردگی

 

افسردگی چیست؟

 

افسردگی حالتی روانی و فیزیکی است که در آن فرد میل و رغبت به زندگی کردن و انجام امور خویش را تا اندازه قابل توجهی از دست می دهد. فرد افسرده در مواجهه با مسائل و مشکلات زندگی خود را ناتوان می یابد و معمولا از اضطراب رنج می برد و در بسیاری از مواقع از میدان زندگی خود را به در می کند. اگر به درمان افسردگی ضعیف نکوشید، به زودی خود را فردی شکست خورده خواهید یافت که میل به زیستن در شما هر روز رو به افول خواهد بود. پس ما را تا پایان این خواندنی همراهی کنید.

 

 

عوامل افسردگی

 

برای شناختن راه آگاهانه درمان افسردگی با عسل ابتدا باید این بیماری و عوامل و علائم آن را تا حدودی شناخت. موارد بسیاری می توانند باعث بروز این بیماری شوند که ما برخی از اصلی ترین ها را بر می شمریم:

درمان افسردگی ارثی
درمان افسردگی بدون دارو

 

 • افسردگی بارداری که به دلیل شرایط هورمونی و عدم تعادل مزاجی در این دوره حاصل می شود
 • افسردگی فصلی که برای افراد بسیاری به خصوص در پاییز حادث می شود
 • افسردگی طلاق که برای اکثر زوج ها به شکل خفیف یا شدید به وجود می آید
 • افسردگی ناشی از کرونا یا سایر بیماری هایی که انسان را تهدید به مرگ می کنند و فرد خود را در مقابلشان ناتوان می یابد
 • افسردگی حاصل از مصرف نیکوتین، مواد مخدر و الکل که همگی یکپارچگی کالبد های چندگانه بشری را به انحدام می کشانند
 • افسردگی کنکوری و سایر مسائل مربوط به تحصیل
 • ارتباط با افراد مخرب و بی بند و بار که فرد را از مسیر زندگی خویش جدا کرده و به بیراهه می برند و در نهایت باعث گسترش نومیدی و خمودگی در فرد می شوند
 • اعتیاد به کانال ها و شبکه های خبری و دامن زدن به وقایع تلخ در زمین
 • و موارد بسیار دیگر

 

درمان افسردگی پس از مرگ عزیزان

علائم افسردگی

 

 • میل به انزوا و گوشه نشینی
 • تمایل به داشتن اتاق و محل کار تاریک و دوری جستن از نور خورشید به هر دلیل و توجیهی
 • فرار از فعالیت ها و مشارکت های اجتماعی که در افسردگی کودکان نیز دیده می شود
 • احساس شکست و زوال در برابر مسائل شخصی زندگی
 • مسئولیت گریزی و فرار از وظایف کاری، خانوادگی و شخصی
 • احساس نا امیدی و گرایش به اعمال مخرب
 • تمایل به مصرف مخدرها، محرک ها،نیکوتین و الکل و…
 • عدم تمایل برای رسیدن به تغذیه سالم و حذف خوراکی های صنعتی خطرناک و عدم مراقبت از جسم و جان خویش

کسی که در حال مطالعه خواندنی درمان افسردگی با عسل است، یعنی آگاهی درونی اش به سمت روشی آگاهانه و موثر برای رهایی از بیماری وی را رهنمون شده است. پس این صدا را جدی بگیرید و به سمت زندگی آگاهانه در تمام حوزه ها حرکت کنید.

 

درمان افسردگی با ویتامین ها

 

درمان افسردگی با عسل و روش های پیشنهادی

 

درمان افسردگی و اضطراب با رعایت اصول تغذیه، خود به خود فرد را به سمت رعایت سایر اصول درمانی نیز رهنمون می شود. هنگامیکه فرد به دنبال غذای درمان افسردگی می رود، طبیعتا متوجه می شود که علاوه بر غذاهای کارخانه و نوشیدنی های خطرناک، باید از محیط های آلوده به کلام تاریک و رفتارهای سیاه جمعی انسان ها نیز تا حد امکان دوری کند و تغییر اساسی در روش زندگی خود در عمل ایجاد کند. پس از رویای بافی و توهم و اندیشه دست برداشته و در عمل تیشه به ریشه اعمال آسیب زننده خود می زند و از همان ابتدای راه شاهد تغییر حالات دورنی و حس رضایت درونی از اعمال خود خواهد بود.

درمان افسردگی با عسل

درمان افسردگی قبل پریود

 

درمان افسردگی با عسل به بدن شما ویتامین ها، مواد معدنی و املاح مورد نیاز برای جلوگیری از اختلالات عصبی  و رخوت و سستی و تنبلی را می بخشد. عسل با داشتن مقادیر قابل توجهی از ویتامین ها گروه B، زینک،آهن و ویتامین D افسردگی و سستی را از جسم و به خصوص مغز بیمار دور می کند. در واقع درمان افسردگی با طب سنتی چیزی به جز پیاده سازی رفتارهای شعورمندانه غذایی و اجتماعی و فردی نیست. فرد بیمار به دلیل داشتن روابط ناسالم، انجام کارهای منفی مانند حسادت، قضاوت، فحاشی به دیگران حتی در درون خود، توهین و تمسخر دیگران، آزار حیوانات و نباتات و…،  حضور در مکان هایی با انرژی سیاه و تغذیه فست فودی و غذاهای صنعتی و مصرف الکل و مخدر و نیکوتین، می تواند به دستان خویش مسیر الهی خود را رها کرده و به قعر تاریکی ها سقوط کند.

 

درمان افسردگی با عسل و لیمو ترش

 

در تحقیقات و مطالعات پزشکی تاثیرات دوپامینرژیک و سروتونرژیکی لیمو ترش برای رهایی از افسردگی به اثبات رسیده است. خوردن غذاهای صنعتی و مصرف الکل و قلیان و سیگار از جذب مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز بدن جلوگیری کرده و اینگونه باعث ایجاد احساسات آزار دهنده در فرد می شوند. لیمو ترش با خاصیت آنتی اکسیدانی قوی اش اثرات مخرب را در سلول های جسمی و به خصوص مغز تا حد زیادی کاهش می دهد. اما در نهایت درمان افسردگی با دارو یا بدون دارو به عملکرد فرد و تغییر رویه عمیق زندگی اش بستگی دارد.

 

 

درمان افسردگی از نظر دکتر خیر اندیش
درمان افسردگی با گیاهان دارویی

درمان افسردگی با گیاهان دارویی

 

در این بخش درمان های بسیار موثری برای رهایی از حالات روانی و جسمی افسردگی به شما ارائه می شود که با اجرای کامل و مستمر و بدون توقف آن ها، درمان افسردگی حاد نیز میسر می باشد.

 

درمان افسردگی با هفاریقون و عسل

 

غذاها و هر چیزی که به عنوان خوراک از گلوی انسان پایین می رود، نقش مستقیم و بسیار زیادی در رفتار، افکار و نگرش انسان به زندگی دارند. خاصیت ضد افسردگی هفاریقون یا گل راعی کاملا به اثبات رسیده است و در ترکیب با عسل می تواند به درمان افسردگی ناشی از بلغم نیز کمک بسزایی بکند. این گیاه آرامبخش و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است.

 

درمان افسردگی با عسل و بابونه

 

درمان افسردگی شدید در زنان با توجه به نکته بین بودن و ریز بینی ایشان نسبت به مردان، راحت تر به وقوع می پیوندد. اما از طرفی زنان باید از پشتکار ویژه تری برای پیگیری درمان خویش مدد بگیرند. طبق تجارب و مشاهدات فراوان باید بگوییم که بابونه خاصیت ضد اضطرابی قوی و آرام بخشی روانی بالقوه ای دارد.

هر روز دمنوش بابونه را آماده کرده  و به عنوان داروی ضد افسردگی گیاهی از آن کمک بگیرید

درمان افسردگی تنهایی

 

طرز تهیه

 

 • یک الی ۲قاشق بابونه را در ۲لیوان آب سرد در قوری که به دمنوش اختصاص داده اید بریزید
 • با شعله بسیار کم حداقل ۲۰دقیقه بجوشد تا یک لیوان از آب آن باقی بماند
 • دمای آن را به زیر ۴۰درجه برسانید و یک قاشق عسل طبیعی را به آن بیفزایید
 • روزانه یک مرتبه از این داروی ضد افسردگی استفاده کنید

 

ورزش و درمان افسردگی به روشی واقعی

 

بیش از نیمی از احساسات مخرب انسان مربوط به تنبلی و مسئولیت گریزی و تلاش وی برای راحت طلبی و عدم حضور در فعالیت های روزمره زندگی است. از آنجایی که رسانه های اجتماعی در زمین غالب اوقات به مسائل بی ارزش و موضوعات پوچ می پردازند و خود افراد نیز تلاشی برای قرابت به معرفت حقیقی از چشمه ی الهی آن نمی کنند، بنابراین انسان ها می پندارند که اوج خوشبختی در منفعل بودن و فراغت از اعمال و وظایف زندگی نهفته است. این تصور غلط انسان را از ورزش و پیاده روی و طبیعت گردی و کوهنوردی که نیاز واقعی جسم و روح انسان هستند باز می دارد. درمان افسردگی با عسل و ورزش مخصوصا کوهنوردی و طبیعت گردی که بیمار را از محیط مخرب و پر استرس شهری دور می کند، شما را حیرت زده خواهد کرد.

 

درمان افسردگی جمشید خدادای
ورزش و درمان افسردگی

 

در واقع ورزش کردن باعث جذب بهتر مواد مغذی و تعادل هورمونی و نشاط درونی می شود. برای درمان افسردگی مزمن ورزش را اولین گزینه مد نظر قرار دهید.

 

 

 

پیشگیری و درمان افسردگی به روش روشن ضمیری

 

در این بخش تجاربی بکر و بسیار موثر در رابطه با بیماری های روانی و ذهنی خواهید آموخت. پس با دقت و حضور کامل بخوانید.

 

انسان وجودی دو سویه دارد و بخشی از وجودش ریشه ی نور و بخش دیگر ریشه در تاریکی دارد.  این آزمون انسان در زمین است که برای کم رنگ کردن بخش تاریک و صیقل دادن بخش روشنِ وجود خویش بکوشد و جد و جهد کند.

از طرفی دیگر ابزار ها و امکانات در دسترس بشر نیز دو بخش مادی و معنوی دارد. قسمت مادی که مربوط به همین مسائل روزمره برای امرار معاش و گذار بر روی زمین است که اگر به روش آگاهانه و خیر خواهانه و مملو از نیت و عمل نیک انجام شود، باعث گسترش و رشد سوی دیگر وجود انسان می شود. برای درمان افسردگی روزمرگی و احساس پوچی و هر بیماری دیگری انسان هیچ راهی به جز تلاش بی وقفه برای پروراندن و فعال کردن قسمت غیر مادی وجود خویش ندارد.

 

راه حل

 

سوی دیگر وجود انسان به هر میزانی که بیدار شود، به همان اندازه غم،افسردگی، ترس و وحشت، ناامیدی و اضطراب و اختلالات جسمی و روانی و ذهنی و روحی نابود می شوند. هیچ نیازی به جنگیدن علیه کسی یا پدیده ای یا هیچ موجود زنده ای در زمین نیست. فقط باید علیه نادانی خویش که قدرت گرفته و بر انسان حکمفرمایی می کند، جنگید و هر لحظه با انجام امور روشن دلانه آن را شکست داد و به گسترش آگاهی و سلامتی در جسم و جان خویش کمک کرد.

 

 

درمان افسردگی ذهنی

جان کلام

افسردگی چیزی به جز ترک مسیر الهی خویش و جدایی از راهی که برایش به زمین و زندگی کنونی آمده ایم نیست. هنگامیکه که انسان به جای یافتن و پیمودن مسیر تعبیه شده الهی، به راه های تاریک و جاذبه های مخرب زمینی در بخش های تغذیه، روابط،کسب درآمد و سایر اعمال میل می کند، خود به خود روح وی مستعصل شده و کالبد های دیگرش نیز بر اثر انرژی های تاریک شرحه شرحه شده و در نهایت احساس نومیدی و بی رغبتی به زندگی را تجربه می کند.

درمان افسردگی با ذهن آگاهی اشاره کوچکی به پیاده سازی روشی عملی برای مقابله با گفتگوی درونی تاریک خویش که انسان را به انجام اعمال کوردلانه و مخرب دعوت می کند، دارد. پس در نهایت آگاه باشید که هیچ کس جز خود شما با پیمودن یک مسیر نسبتا سخت ، نمی تواند افسردگی را از جسم و جان تان بیرون راند.

 

راستی شما چه تجاربی در مورد درمان افسردگی با عسل و طب سنتی دارید؟ آن ها را با ما و سایرین به اشتراک بگذارید.

 

ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *